Vysokovýkonný laser


Hiro TT® je nová terapeutická strategie a aplikace Hilterapia®, která vytváří nové možnosti pro ošetření bolestivých onemocnění pohybového aparátu. Vyznačuje se svým duálním paralelním účinkem, který kombinuje jednu z nejefektivnějších terapií Hilterapia® (laserový systém z přístroje Hiro 3.0 – 3000 W, 15 000 W/cm2) s chladicím systémem SmartCooler. Díky této kombinaci je terapeutický účinek rychlejší a trvalejší ve srovnání s tradičními lasery. Laser HIRO TT vylepšil původní koncept laserové terapie a je považován za jednu z nejsilnějších a nejefektivnějších metod v boji proti bolesti a otokům.


Nové možnosti systému:

Pro léčbu hlubokých a chronických poranění tkáně je potřeba použít silnější laserové záření. Aby se to však povedlo, je potřeba nejdřív tkáň tzv. ''připravit''. K tomu slouží chlazení pomocí kontaktního prvku SmartCooler, který zužuje cévy a snižuje absorpci záření v povrchových vrstvách tkáně. Díky tomu můžeme použít silnější záření, které pronikne hlouběji do tkáně bez rizika poškození povrchu. Tento postup pomáhá léčit hloubkové poranění tkáně, jako jsou problémy s klouby a chronické léze, a zároveň snižuje svalové napětí, a tím vším prokazatelně zlepšuje terapeutické výsledky.


Oblasti použití:

 • Ideální řešení pro obnovení funkčnosti po traumatech a chirurgických zákrocích, a to rychle a efektivně.

 • Podporuje rychlé a progresivní snížení bolesti a následnou časnou rehabilitaci.

 • Ideální pro léčbu bolestivých zánětlivých patologií, které postihují kolena, ramena, boky, kotníky, páteř, ruce a svaly. V rehabilitační terapii pro léčbu deformací, šlachových lézí, tendinitidy, burzitidy a traumat.


Hlavní indikace:

 • Kontraktury

 • Artróza

 • Tendinopatie (úponové bolesti šlach)

 • Traumata a pooperační stavy

 • Lumbalgie (bolesti zad)

 • Otoky

 • Hematomy

  a další....


Technické parametry:

 • Maximální výkon laserového zdroje 3000 W
 • Maximální dosažitelná intenzita terapie 15 000 W/ cm2
 • 3 typy laserových sond: standartní 5 mm, 10 mm pro citlivé oblasti a akutní stádia, DJD sonda pro ošetření degenerativních kloubních onemocnění
 • Unikátní chladící element SmartCoolerReference


"Estevu vřele doporučuji. Mají nejmodernější technologie pro léčbu pohybového aparátu. Děkuji za péči o mé záněty v achilovkách." 

- Linda


"Nakonec jsem hrál skoro celý zápas a svaly držely perfektně. Bylo to božský, fakt moc děkuji, zachránili jste mě 😉" 

- Daniel


"Chodila jsem se zánětem šlach jedné ruky, nyní chodím s druhou. U obou mi to zabralo hned. Po první aplikaci jsem cítila velké zlepšení, po druhé bolest odezněla úplně." 

- Valentýna


"Jak mi sundali sádru, prst jsem vůbec neohla. Laser mám potřetí a je tam obrovský posun." 

- Michaela
Často kladené otázky (FAQ)

Jak funguje laserová terapie Hiro TT?

HIRO TT využívá kombinaci vysokovýkonného laseru (3000W) s chladicím systémem SmartCooler. Tato kombinace zajišťuje předchlazení tkáně, umožňuje aplikovat větší dávky energie do hlubších vrstev tkáně a zajišťuje tak lepší a dlouhodobější výsledky.

Jaké jsou výhody laserové terapie oproti jiným metodám?

Výhody zahrnují bezbolestnou aplikaci, možnost zásahu ihned po úrazu nebo operaci, okamžitou úlevu od bolesti, zkrácení doby rekonvalescence a efektivnější hojení měkkých tkání.

Na jaké stavy se laser používá?

Laserová terapie je účinná při léčbě akutních a chronických bolestí pohybového aparátu, poúrazových a pooperačních stavů, akutních zánětlivých stavů, svalových lézí, otoků, svalových kontraktur, úponových bolestí, atd.

Je vysokovýkonný laser bezpečný?

Ano, léčba pomocí laseru Hiro TT je bezpečná. Tato terapie zajišťuje pohodlí pacienta během léčby a je vhodná i pro akutní a velmi citlivé případy.

Jak dlouho trvá 1 aplikace? Kolikrát musím přijít?

Délka léčebné aplikace se pohybuje okolo 15-20 minut, v závislosti na diagnóze se liší individuálně podle konkrétního případu. Standardně je léčba realizována ve 3-5 sezeních, což je méně ve srovnání s jinými lasery, které vyžadují více návštěv pro dosažení stejného terapeutického efektu.

Jak rychle pocítím úlevu od bolesti?

Mnoho klientů hlásí okamžitou úlevu již od prvních sezení. Celková doba rekonvalescence však závisí na individuálních faktorech a povaze onemocnění.

Má laserová terapie vedlejší účinky?

Většina klientů dobře snáší léčbu bez jakýchkoli vedlejších účinků. V případě jakýchkoli obav je důležité konzultovat je s ošetřujícím terapeutem.

Jaké jsou kontraindikace laserové terapie?

Kontraindikace laserové terapie zahrnují zejména nepoužívání laseru v blízkosti kardiostimulátoru, na otevřených ranách či v infikovaných oblastech, na břišní oblasti během těhotenství, nebo v místech postižených rakovinou. Důležitá je také opatrnost v případě fotocitlivosti a dalších specifických zdravotních stavů. O všech kontraindikacích a vhodnosti terapie pro Váš konkrétní případ je nezbytné si promluvit s terapeutem.