Rázová vlna


Rázové vlny jsou vysokoenergetické zvukové vlny, které mohou vznikat v atmosféře při přírodních jevech, například při úderu blesku nebo při proražení zvukové bariéry letadlem. V medicíně se začaly používat v 80. letech 20. století, jako fyzikální léčebná metoda patřící do skupiny mechano-terapií. Tato terapie využívá vysokoenergetické akustické tlakové vlny, aby v postižené tkáni vyvolala hojivé a regenerační procesy. Podle systému používaného ke generování rázové vlny se dělí na radiální RSWT a fokusovanou ESWT a PSWT.

Naše pracoviště je vybavené přístrojem od značky STORZ MEDICAL, která je momentálně absolutní špičkou na světovém trhu. Jedná se o kombinovanou rázovou vlnu s širokým využitím a značnou úspěšností v léčbě, a tím jsme Vám schopni zaručit ty nejlepší výsledky.

Společnost STORZ MEDICAL AG byla založena v roce 1987 v Tägerwilenu jako člen švýcarské skupiny STORZ. Je předním světovým výrobcem zařízení generujících rázovou vlnu. Rázovou vlnu společnosti STORZ MEDICAL podstoupily miliony pacientů po celém světě. Technicky vyspělé přístroje přinášejí nové standardy do ortopedie, rehabilitace, estetické medicíny, dermatologie, kardiologie a veterinární medicíny.


Radiální rázová vlna

MASTERPULS® MP100 ultra

Radiální rázová vlna je fyzikálně tlaková vlna. Přenos energie zajišťuje pneumaticky urychlený projektil v trubici, který nárazem do aplikačního nástavce přenáší energii do tkáně.


Fokusovaná rázová vlna

DUOLITH® SD1 T-TOP F-SW ultra

Fokusovaná rázová vlna je druh rázové vlny, která je generována pomocí speciálního zařízení. STORZ MEDICAL využívá pro její výrobu patentovaný elektromagnetický cylindrický generátor, který dokáže stabilně generovat energii po celou dobu životnosti. Tento způsob generace fokusované vlny je považován za velmi efektivní a účinný.


Slouží k:

 • bolest Achillovy šlachy
 • patelární tendinopatie (bolesti v dolníčásti čéšky, skokanské koleno)
 • syndrom tibiální hrany
 • aktivace svalů a vazivové tkáně
 • akupunktura rázovou vlnou
 • svalové spoušťové (bolestivé) body
 • radiální nebo ulnární epikondylitida humeru (tenisový, oštěpařský loket)
 • rozsáhlé kalcifikace ramene (bolesti v oblasti ramenního kloubu)
 • ostruha kosti patní / plantární fasciitida
 • pseudoartróza (a jiné bolesti kolenního kloubu)
 • polyneuropatie (snížená nebo úplná ztráta citlivosti)
 • post-traumatické spasmyReference


"Dobrý den, noha super, dělám s ní všechno. První rázovka mě bolela jako prase, ale na třetí jsem skoro usnul na lehátku. Už sportuju naplno a nic mě nebolí. Moc děkuji za péči a všechna doporučení." 

- František


"Veliká úleva. Předcházely dva lasery a pak radiální a fokusovaná rázová vlna. Dnes ráno jsem vstala a hned se rozešla bez veliké bolesti." 

- Linda


"Dobrý den, rázová vlna byla super a poprosím o další rezervaci." 

- Milan


"Dobrý den, dnes jsem byl poprvé po rázovce běhat. Musím říci, že problém, který bránil v běhu a sprintu, je pryč. Nohu můžu v kotníku ohnout a není tam bolest. Strašně moc děkuji, ta rázovka to zahnala 🙏"
Často kladené otázky (FAQ)

Pro jaké zdravotní problémy je rázová vlna vhodná?

Rázová vlna je efektivní při léčbě celé řady diagnóz jako např.: patní ostruha, tenisový loket, golfový loket, skokanské koleno, artrózy, atd. Obecně je vhodná na kalcifikace a úponové bolesti či zranění, zároveň je ale využívaná k odstranění celulitidy, vrásek, strií a v mnoha dalších případech.

Jak dlouho trvá jedno ošetření a kolik ošetření je potřeba?

Celková doba ošetření rázovou vlnou trvá obvykle 20-30 minut. Počet potřebných sezení se může lišit v závislosti na konkrétním zdravotním problému a jeho závažnosti. Zatímco obecně je běžně doporučováno 3 až 7 sezení s týdenními intervaly mezi jednotlivými ošetřeními, v naší klinice díky používání vysoce kvalitního přístroje často stačí pouze 2 až 3 sezení pro dosažení znatelného zlepšení.

Je ošetření rázovou vlnou bolestivé?

Ošetření může být nepříjemné, ale většina klientů jej snáší dobře. Pocit během ošetření závisí na typu rázové vlny a léčené oblasti. Během terapie je s Vámi terapeut s v neustálém kontaktu, což umožňuje efektivní regulaci intenzity ošetření.

Jaký je rozdíl mezi fokusovanou a radiální rázovou vlnou?

Fokusovaná rázová vlna se soustředí hluboko do tkáně (až 12 cm), zatímco radiální se rozšiřuje do měkkých tkání a je efektivní na povrchovější partie. Kombinací obou těchto typů doplněné o V-Actor dosáhneme většího efektu při menším počtu aplikací.

Můžu po ošetření okamžitě pokračovat v běžných aktivitách?

Ano, po ošetření můžete obvykle pokračovat v běžných denních aktivitách. Doporučujeme však několik dní odpočívat od intenzivnější fyzické aktivity.

Jak rychle lze očekávat výsledky?

Většina klientů pociťuje úlevu už po prvním nebo druhém ošetření. Celkové výsledky se mohou lišit v závislosti na individuální reakci těla a povaze problému.